Rodzaje taśm samoprzylepnych stosowanych w sporcie

Kategoria: Blog

ikona sportowca

W różnego typu obiektach sportowych wykorzystywane są taśmy samoprzylepne. Są przydatne zarówno podczas organizowania dużych imprez sportowych, jak i w lokalnych obiektach służących do codziennego promowania aktywności fizycznej (takich jak np. szkolne boiska, sale gimnastyczne, lokalne baseny itp.). Jakie rodzaje taśm samoprzylepnych są stosowane w obiektach sportowych? Oto kilka najpopularniejszych z nich:

Taśmy do linii i łuków

Są to taśmy wyprodukowane specjalnie do wykonywania oznaczeń na podłogach i ścianach boisk oraz sal gimnastycznych. Używa się ich także do wyznaczania ciągów komunikacyjnych, tras wózków widłowych w powierzchniach magazynowych oraz do wykonywania oznaczeń wydzielonych stanowisk pracy w różnych zakładach przemysłowych. Zrobione są z niezwykle wytrzymałych rodzajów plastyfikowanego PCV, dzięki czemu nie niszczą się nawet podczas bardzo intensywnej eksploatacji. Charakteryzują się rewelacyjną przyczepnością i elastycznością, a także odpornością na wiele różnych czynników (między innymi na działanie wody, chemikaliów, promieni UV czy ścieranie). Dużą zaletą tych taśm jest fakt, że można po nich biegać i jeździć natychmiast po przyklejeniu do podłoża.

Antypoślizgowe taśmy basenowe

Stosowanie taśm basenowych znacznie zmniejsza ryzyko wypadków w wyniku poślizgnięcia się na wilgotnej powierzchni. Dzięki ich zastosowaniu na basenach dochodzi do mniejszej ilości niebezpiecznych wypadków. Baseny mogą działać bez przerw spowodowanych poważnymi wypadkami i nie muszą martwić się o straty finansowe wynikające z tytułu wypłacanych odszkodowań oraz utraty klientów. Powierzchnia takich taśm jest tłoczona z tworzywa sztucznego albo pokryta specjalnym gradientem (laminatem), jej struktura zapewnia doskonałe właściwości antypoślizgowe. Jest wodoodporna, łatwa w montażu i odporna na ścieranie, promienie UV, oleje oraz działanie czyszczących środków chemicznych. Można po niej chodzić od razu po naklejeniu.