Taśmy z włókna szklanego jako pomoc w pracach remontowych

Kategoria: Blog

nakleić taśmę z włókna szklanego

Samoprzylepne taśmy z włókna szklanego są wykonywane ze szkła wodnego, a czasem także ze stopionego szkła, które jest później impregnowane specjalną żywicą. Właściwości włókna szklanego są wykorzystywane w tym produkcie w formie poręcznej i funkcjonalnej taśmy, która jest niezwykle przydatnym elementem przy wszelkich pracach remontowych.

Właściwości włókna szklanego

Materiał ten cechuje się dużą odpornością na korozję i wysoką temperaturę, wytrzymałością i sprężystością. Włókno szklane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, mimo swojej niezwykłej lekkości. To właśnie dzięki temu jest chętnie wykorzystywane w budownictwie. Posiada także inne zalety, między innymi jest elastyczne i rozciągliwe. Nawet jeśli obciążymy je sporym ładunkiem, nie zerwie się. Wykazuje także bardzo dobre właściwości izolacyjne, a także jest odporne na ogień i działanie różnych chemikaliów.

Taśmy z włókna szklanego – do czego mogą być wykorzystywane?

Taśmy z włókna szklanego można wykorzystać przy konstruowaniu ścian gipsowo-kartonowych. Będą idealnym materiałem do uzupełniania ubytków oraz pęknięć. Przy jej pomocy można wykonywać też zbrojenia spoin na połączeniach płyt gipsowo-kartonowych. Przydadzą się także do wykonywania napraw dziur, pęknięć i ubytków w tradycyjnych tynkach zarówno na ścianach, jak i na suficie. Warto skorzystać z niej, kiedy chcemy odmalować mieszkanie, aby ściany były nie tylko odświeżone, ale też gładsze.

Jak używać taśmy z włókna szklanego?

Taśma z włókna szklanego jest niezwykle łatwa w użytku. Cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i rozrywanie, dlatego można ją szybko i bez zbędnych problemów zamontować.

Pierwszym krokiem jest dokładne odpylenie i oczyszczenie podłoża. Na tak przygotowane miejsce można nakleić taśmę z włókna szklanego. Jest po jednej stronie pokryta warstwą kleju samoprzylepnego, który umożliwia umocowanie jej na wybranym obszarze. Następnie należy nanieść na nią cienką warstwę gipsowej masy szpachlowej. Kiedy pierwsza warstwa tej masy zawiąże się, należy nanieść kolejną. Czynność tę musimy powtarzać aż do momentu, gdy siatka z włókien szklanych całkowicie zniknie pod masą.