Taśma antypoślizgowa – skuteczne zabezpieczenie schodów i podłóg

Kategoria: Blog

taśma na schody

Śliskie podłogi i schody w domach i mieszkaniach, biurach, zakładach pracy czy też obiektach użyteczności publicznej mogą obniżać komfort użytkowania tych przestrzeni, ale przede wszystkim stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób, które będą poruszać się po tych powierzchniach. Dotyczy to przede wszystkim powierzchni gładkich, pochyłych oraz szczególnie narażonych na zawilgocenie. Aby uniknąć przypadkowych upadków czy poślizgnięć, można zastosować taśmę antypoślizgową na schody i podłogi. Jest to tanie, proste w montażu, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie, które jest w stanie uchronić użytkowników przed utratą przyczepności na podłogach lub schodach.

Specyfika taśmy antypoślizgowych

Taśmy antypoślizgowe nie są ani skomplikowane w swojej budowie, ani nie sprawiają trudności w montażu, a spełniają bardzo istotne funkcje w kwestiach bezpieczeństwa. Pomagają skutecznie zabezpieczyć płaskie, gładkie powierzchnie, które mogłyby stanowić zagrożenie dla osób poruszających się po nich.

Taśma samoprzylepna antypoślizgowa może być pokryta drobnym, średnim, grubym lub bardzo grubym ziarnem mineralnym, dzięki któremu zapewniona jest stabilna przyczepność do podłoża. Sprawdza się doskonale na różnorodnych śliskich, a także pochyłych powierzchniach, w tym przede wszystkim schodach zewnętrznych i wewnętrznych, podłogach kuchennych i łazienkowych. Stosowana jest również na terenach rekreacyjnych, takich jak np. baseny. Na basenach zaleca się zastosowanie specjalistycznej taśmy basenowej, po której można bezpiecznie poruszać się bez obuwia.

Oprócz taśm antypoślizgowych do zastosowania w domach, mieszkaniach i biurach, dostępne są również taśmy silikonowe przemysłowe, które wykazują szczególną wytrzymałość i skuteczność nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Łatwe mocowanie taśmy antypoślizgowej

Bez względu na rodzaj taśmy antypoślizgowej, na którą się zdecydujemy, zawsze można mieć pewność, że montaż będzie wręcz banalnie prosty. W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić przestrzeń, na której zamierzamy przykleić taśmę. Powierzchnia musi być wolna od zabrudzeń, kurzu, wody oraz tłuszczu. Gdy już odpowiednio przygotujemy powierzchnię, należy ostrożnie usunąć papierową przekładkę, po czym można naklejać taśmę, starannie dociskając ją do podłoża. I właściwie bezpośrednio po przyklejeniu taśmy podłoże nadaje się do bezpiecznego użytkowania.