Oznaczanie stref, linii, obszarów. Jaką taśmę najlepiej wybrać?

Kategoria: Blog

wyznaczanie stref

Odpowiednie taśmy mogą mieć zastosowanie w różnych sytuacjach i branżach. Oznaczanie stref, linii oraz obszarów może oznaczać np. wydzielenie stanowisk pracy, miejsc na targowisku czy też właściwych linii na boisku. Kryje się tu również wyznaczanie odpowiednich tras do przemieszczania się wózków widłowych w magazynach i halach produkcyjnych. Jak jednak wybrać odpowiednią taśmę i na co zwrócić uwagę?

Co powinno wyróżniać właściwą taśmę i jaka ona będzie?

Musimy wziąć pod uwagę, że chodzi o taśmy, które umieszczane będą poziomo, na różnym podłożu, często również na przestrzeniach zewnętrznych. Dodatkowo z pewnością będziemy po nich chodzić lub jeździć. Od razu widać więc, że najważniejszą cechą takiej taśmy jest jej wytrzymałość i odporność. Naszą uwagę powinny więc zwrócić taśmy PCV, czyli wykonane z miękkiego polichlorku winylu. Duże znaczenie ma również powierzchnia klejąca, która powinna umożliwić mocne związanie. Masa klejąca na bazie naturalnego kauczuku sprawdza się tu idealnie. Opisywany rodzaj taśm posiada wszelkie niezbędne właściwości – są one elastyczne, wodoodporne oraz odporne na ścieranie się, dzięki czemu będą doskonale spełniać swoją funkcję.

Taśmy PCV doskonale sprawdzają się w różnych sytuacjach. Znaczenie może mieć jedynie dobór ich odpowiedniej kolorystyki. Wykorzystuje się je do tworzenia linii na boiskach, do wydzielania powierzchni na stoiskach handlowych, wyklejania linii na salach koncertowych, wyznaczania ciągów komunikacyjnych, tras dla wózków widłowych, czy stanowisk pracy. Ponadto pozwalają one również na oznakowanie miejsc niebezpiecznych na terenach budowy, oznaczania stref podwyższonego ryzyka, np. takich, w których istnieje ryzyko wybuchu, miejsc, gdzie nie wolno palić i wielu innych.

Jakie znaczenie ma taśma?

Wybór właściwej taśmy ma ogromne znaczenie. Jej wysoka jakość pozwala na ich skuteczne zastosowanie w określonych okolicznościach. Jeśli nie mamy pewności, czy w naszym przypadku sprawdzi się akurat taki, a nie inny rodzaj taśmy, to warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, na którą możemy liczyć u takich dystrybutorów, jak tasmy24. Z pewnością dzięki dopasowaniu taśmy uda nam się odpowiednio wydzielić określoną strefę, czy stworzyć odpowiednie linie.