W jakich sytuacjach warto sięgnąć po środek do usuwania kleju?

Kategoria: Blog

usuwanie kleju

Taśmy to powszechne wyroby, które służyć nam mogą do szybkich napraw i klejenia różnych powierzchni. Samoprzylepne produkty zazwyczaj pokryte są masą klejącą z jednej lub z dwóch stron. Taśmy traktujemy jako rozwiązanie tymczasowe, jednak nie zawsze ich użycie kończy się (po danym upływie czasu) z ich prostym odklejeniem. Nawet jeśli to działanie uda nam się bez przeszkód, pozostaje problem w postaci pozostałości po kleju. W dzisiejszym tekście sprawdzimy, w jakich sytuacjach warto sięgnąć po środek do usuwania kleju.

Zmywacze do usuwania kleju

Jakie produkty mogą nam przysporzyć sporo kłopotów w trakcie ich odklejania? Są to, między innymi: taśma tkaninowa (stosowana głównie do szybkich napraw) czy montażowa taśma dwustronna piankowa. W przypadkach wykorzystania tego rodzaju taśm, choć nie tylko, przyda nam się środek do usuwania kleju. Występuje on często w postaci sprayu, co ułatwia jego użycie oraz aplikację na lub pod daną taśmę. Z jakimi powierzchniami więc poradzi sobie taki zmywacz? Chociażby, z elementami:

  • plastikowymi,
  • metalowymi,
  • szklanymi.

Przy tym należy zaznaczyć, że środki do usuwania kleju wykorzystamy również do zmywania:

  • etykiet,
  • żywicy,
  • smoły,
  • smaru,
  • oraz innych lepkich zabrudzeń.

Zmywacze do kleju to niezwykle uniwersalne i wszechstronne produkty, które wykorzystamy nie tylko w warunkach przemysłowych (jak: zakłady produkcyjne, przemysł samochodowy), ale również w trakcie prac domowych (remont, prace ręczne). Warto też wspomnieć o tym, że nowoczesne spraye do usuwania kleju pozwalają na sprawne nanoszenie poprawek na danych powierzchniach – w sytuacjach, w których użyliśmy nieodpowiedniego kleju lub nakleiliśmy taśmę w złym miejscu.

Główne cechy środków do usuwania kleju

Zmywacze do kleju w formie sprayu charakteryzują się łatwą aplikacją, szybkim odparowywaniem (bez pozostawiania po sobie śladów), docieraniem do trudno dostępnych miejsc i zakamarków oraz – często – przyjemnym zapachem. Wiele produktów tego typu dostępnych jest w różnych wersjach zapachowych (od owocowych po neutralne). Środek do usuwania kleju sprawdzi się w każdym domu oraz zakładzie pracy. Błyskawicznie usunie pozostałości po taśmach samoprzylepnych, etykietach, klejach, a także po różnorodnych substancjach kleistych i zanieczyszczeniach.