Jak przygotować powierzchnię przed naklejeniem taśmy na boisko?

Kategoria: Blog

taśmy boiskowe

Taśmy przeznaczone do stosowania na nawierzchniach sportowych to niezwykle pożyteczne produkty, dzięki którym można szybko i skutecznie wyznaczyć niezbędne linie do przeprowadzania rozgrywek z różnych dyscyplin sportowych. Znajdują zastosowanie między innymi na boiskach do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, badmintona i innych gier. Wykorzystuje się je w szkołach oraz obiektach sportowych.

Czym charakteryzują się taśmy boiskowe?

Taśmy przeznaczone do wyznaczania linii na boiskach sportowych muszą mieć odpowiednie właściwości, aby wytrzymać niezwykle intensywną eksploatację. Są bardzo wytrzymałe, odporne na ścieranie, starzenie i działanie substancji chemicznych. Klej zastosowany w tego rodzaju taśmach jest wytrzymały, a jednocześnie, kiedy podjęta zostanie decyzja o usunięciu lub zmianie linii, można go bez większych problemów usunąć. Wielką zaletą taśm na boiska sportowe jest to, że po ich usunięciu na powierzchni nie pozostają nieestetyczne ślady.

Jakie są rodzaje taśm na boiska?

W naszym sklepie mogą Państwo zakupić kilka rodzajów taśm na boiska. Podstawowym rodzajem są taśmy służące do wyznaczania linii oraz łuków. Są one wyprodukowane ze specjalnego plastyfikowanego PCV. Charakteryzują się doskonałą przyczepnością i elastycznością. Zastosowany w nich klej to preparat wytworzony na bazie kauczuku.

W naszej ofercie znajdują się również specjalne taśmy przeznaczone do montażu mobilnej podłogi (tzw. teraflexu). Dzięki temu, że są dwustronnie przylepne, można przy ich użyciu montować wykładziny podłogowe. Charakterystyczne jest dla nich to, że jedna ze stron jest wyposażona w klej o wyższej przylepności, a druga w znacznie słabszy. Taśmy te są wykonane ze specjalnych tkanin zbrojonych włóknem pokrytym barwionym polietylenem. Są one bardzo odporne zarówno na rozciąganie, jak i zrywanie.

Jak przygotować nawierzchnię sportową do przyklejenia taśmy?

Aby taśma mogła dobrze spełniać swoje funkcje, musi być właściwie zamontowana. Nawet taśmy najwyższej jakości nie sprawdzą się, jeżeli przykleimy je do nieodpowiednio przygotowanej nawierzchni. Musimy pamiętać, że taśmy samoprzylepne na boiska mogą być przyklejane tylko do czystej, odtłuszczonej i suchej nawierzchni. Przed przystąpieniem do montażu samej taśmy, musimy dokładnie wyczyścić nawierzchnię boiska. Doskonale sprawdza się w tej roli ciepła woda z dodatkiem detergentu albo rozpuszczalnik. Wybrany środek czyszczący musi być bezpieczny dla powierzchni boiska. Po umyciu wytrzyjmy powierzchnię do sucha lub poczekajmy, aż sama wyschnie. Nie używajmy do tego celu benzyny, spirytusu skażonego metanolem lub innych płynów, które szybko parują, bo mogą pozostawić na boisku cienką i niewidoczną warstwę skutecznie osłabiającą działanie kleju taśmy. Przystępując do naklejania taśmy, upewnijmy się, że temperatura powierzchni jest wyższa od 10°C.