Taśmy sceniczne Gaffa – czym są i kiedy je stosować?

Kategoria: Blog

taśma na kablach

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu był na koncercie lub na przedstawieniu w operze czy teatrze. Byliśmy zachwyceni występem gwiazd piosenki, aktorów czy tancerzy. Jedna, aby do występu mogło dojść niezbędna jest praca wielu osób z zaplecza technicznego. To oni odpowiadają za światło, dźwięk i całą realizację przedstawienia. Aby odbyło się ono z sukcesem muszą zadbać o wiele technicznych aspektów, w tym połączenia kabli za pomocą specjalnych taśm scenicznych.

Czym są taśmy sceniczne?

Taśmy sceniczne Gaffa są to taśmy specjalnego zastosowania. Charakteryzują się pokryciem barwionym polietylenem i antyrefleksyjna powłoką, która eliminuje odbicie światła podczas przedstawienia. Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa, że w trakcie realizacji nagrania światło oślepi aktorów, tancerzy lub piosenkarzy co mogłoby zakłócić ich występ. Taśma Gaffa jest łatwa w użyciu. Dobrze przylega do każdego podłoża i co ważne nie pozostawia śladu po demontażu. Są odporne na ścieranie, ale też działanie wody. Charakteryzuje je duża wytrzymałość, dzięki czemu może być wykorzystana do ochrony kabli scenicznych, ale też połączenia listwy przypodłogowej czy paneli. Taśmę wykorzystuje się też do mocowania czarnych matowych ekranów i osłon oraz elementów przeznaczonych do realizacji oświetlenia. Co ciekawe, jeśli ostrożnie zostanie odklejona można ja ponownie wykorzystać.

Inne zastosowanie taśmy Gaffa

Ze względu na to, że taśma montażowa typu Gaffa jest bardzo wytrzymała to świetnie sprawdzi się nie tylko na scenie. Można wykorzystać ją również podczas konferencji, wystąpień publicznych lub seminariów. W przypadku każdego z tych wydarzeń niezbędne jest zapewnienie dobrego nagłośnienia, które sprawi, że prelegenci będą słyszani przez zgromadzonych słuchaczy. Dla zapewnienia bezpieczeństwa obsługi, ale też osób przechodzących nieopodal stanowiska realizatorskiego niezbędne jest zakrycie kabli ze względów bezpieczeństwa. Świetnie sprawdzi się w tym właśnie taśma Gaffa. Nie tylko uchroni przez zaczepieniem stopą o kable, ale też zapewni idealne połączenie tak ważne dla prawidłowej realizacji przedsięwzięcia.