Rodzaje taśm malarskich

Kategoria: Blog

taśma malarska

Taśmy malarskie są niezastąpione podczas prac remontowych. Pozwalają dokładnie zabezpieczyć krawędzie, podłogę i meble. Ich użycie zapewnia precyzję ruchów i ułatwia malowanie na ścianach czy sufitach. Są powszechnie stosowane zarówno przez profesjonalnych malarzy, jak i wszystkie osoby, które samodzielnie odświeżają ściany w swoich domach i mieszkaniach.

Taśmy malarskie są powszechnie stosowane. Niestety wiele osób nie wie, jaki rodzaj taśmy wybrać, co niekiedy skutkuje doborem taśmy nieodpowiedniej w stosunku do specyfiki wykonywanych prac. Przykładowo, taśmy biurowe zupełnie nie nadają się do zastosowania przy pracach remontowych. Niestety wciąż są często stosowane, przynosząc więcej szkód niż pożytku.

Do najczęstszych problemów wynikających z zastosowania nieodpowiedniej taśmy malarskiej zaliczamy m.in. odpadającą farbę, brak odpowiedniego zabezpieczenia malowanej powierzchni, kłopoty z oderwaniem taśmy. Problemy mogą pojawić się również, gdy zakupimy taśmę w nieodpowiednim rozmiarze. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są rodzaje taśm malarskich i kiedy należy je stosować.

Typowe rodzaje taśm malarskich

  • Najbardziej popularne są taśmy papierowe. Są bardzo delikatne, łatwe podczas zakładania i zdejmowania. Sprawdzają się podczas maskowania malowanej powierzchni przez stosunkowo krótki czas. Dodatkowo można je wykorzystywać do zabezpieczania paczek i przesyłek.
  • Taśmy z tworzywa sztucznego nadają się do zastosowania podczas prac tynkarskich lub nakładania gipsu.
  • Taśmy maskujące to doskonałe rozwiązanie w przypadku nietypowych prac malarskich i remontowych. Zalecane są np. w przypadku lakierowania powierzchni lub zabezpieczania kabli i przewodów.
  • Taśmy precyzyjne pozwalają na niezwykle staranne wykonanie prac malarskich. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest precyzja i dokładne pomalowanie powierzchni.