Wszechstronne zastosowanie taśm maskujących

Kategoria: Blog

Wszechstronne zastosowanie taśm maskujących

Taśmy maskujące to grupa specjalistycznych taśm samoprzylepnych, których głównym celem jest ochrona określonej powierzchni. Po usunięciu taśmy maskującej nie pozostają żadne ślady. Właśnie z powodu tych właściwości doskonale sprawdza się podczas prac malarskich i lakierniczych. Pierwszy raz użyto ją niemal sto lat temu w amerykańskim warsztacie samochodowym, gdzie posłużyła do wyznaczenia granicy między dwoma kolorami lakieru karoserii samochodowej.

Gdzie najczęściej używane są taśmy maskujące?

Samoprzylepna taśma maskująca jest powszechnie wykorzystywana w warsztatach samochodowych. Mimo postępu technologicznego tak naprawdę nie znaleziono jeszcze alternatywnego narzędzia, które byłoby równie niezawodne oraz przystępne cenowo. Może być przyklejana bezpośrednio na różnych powierzchniach, w tym m.in. metalowych. Sprawdza się nawet podczas prac w wysokich temperaturach. Dlatego świetnie nadaje się do czynności lakierniczych.

Jest niezastąpiona również podczas wszelkich prac malarskich. Zapewnia dobrą przyczepność i jest bezpieczna dla podłoża. Po jej usunięciu nie pozostają żadne ślady. Taśma maskująca (malarska) doskonale sprawdza się również podczas dekoracji i urządzania wnętrz. Chroni powierzchnię nie tylko przed zabrudzeniami, ale również przed uszkodzeniami mechanicznymi, dlatego przydaje się także podczas wszelkich prac remontowych i budowlanych.

Taśmy maskujące tesa do zadań specjalnych

Na szczególną uwagę zasługują samoprzylepne taśmy maskujące tesa. tesa® to renomowany producent taśm samoprzylepnych przeznaczonych do zastosowań domowych, biurowych i przemysłowych. Zapewnia jedne z najlepszych produktów na rynku. Są to taśmy malarskie, które z jednej strony skutecznie osłaniają miejsca, które nie powinny zostać zabrudzone farbami, z drugiej ułatwiają odcinanie kolorów. Taśmy maskujące mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Sprawdzają się nawet w przypadku bardzo delikatnych powierzchni.

Taśmy maskujące tesa są przeznaczone do prac wymagających szczególnej precyzji i dokładności. Pozwalają osiągać bardzo dobre wyniki, gwarantując doskonałą przyczepność, łatwość użytkowania i łatwe usuwanie bez pozostawiania śladów.