Zalety taśmy dwustronnie klejącej

Taśma dwustronnie klejąca sprawdza się w wielu branżach. Na rynku znajdziesz ją w różnorodnych rozmiarach – od bardzo cienkich po grube. Zalet ma jednak znacznie więcej.

Kategoria: Blog

taśma dwustronna

Prosta w użyciu

Taśma dwustronnie klejąca daje bardzo estetyczny efekt. Jest łatwa i szybka w użyciu oraz stosunkowo tania. Najpierw odcinamy odpowiedni jej kawałek, następnie przyklejamy ją, zdejmujemy warstwę ochronną i znowu przyklejamy. Usunięcie taśmy klejącej dwustronnej również zachodzi sprawnie i szybko.

Szerokie zastosowanie

To produkt szczególnie przydatny dla osób, które zajmują się wykonywaniem dekoracji z papieru, mocowaniem kartonu, drewna, luster czy wykładzin. Taśma dwustronnie klejąca znajduje jednak zastosowanie w wielu branżach, ponieważ jest produkowana w takich parametrach, które dostosowane są do konkretnego rodzaju połączenia, warunków pracy, rodzaju sklejanych materiałów i obciążeń. Dlatego sprawdzi się chociażby przy montowaniu haczyków, obrazów, luster czy lusterek w samochodach i motocyklach. Taśma dwustronnie klejąca przyda się więc przy łączeniu ze sobą dwóch powierzchni, mocowaniu i zawieszaniu elementów.

Wiele rodzajów

Najbardziej popularnym rodzajem jest piankowa taśma dwustronnie klejąca, która umożliwia uzyskanie połączeń o bardzo wysokich parametrach. Potrafi zastąpić kleje czy nawet elementy mechaniczne, takie jak nity, śruby i spawy. Istnieją również taśmy dwustronnie klejące wykonane z folii, włóknin, fizelin i filmów klejowych.

Wytrzymałość i dobra przyczepność

Jej właściwości pozwalają na łączenie powierzchni, które są nierówne i porowate. Taśma dwustronnie klejąca jest odporna na warunki atmosferyczne – wilgoć czy zmienne temperatury. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża i wysoką wytrzymałością mechaniczną.