Taśma dwustronna – zastosowanie

Taśma dwustronna składa się z nośnika, którym może być pianka, folia, siatka, włóknina lub fizelina, a także z kleju kauczukowego bądź akrylowego oraz z przekładki zabezpieczającej klej, czyli folii lub papieru silikonowanego. Zasadniczo taśma dwustronna służy do montowania i łączenia ze sobą materiałów. Warto poznać jej szerokie zastosowanie.

Kategoria: Blog

taśma dwustronna

Rodzaje taśmy dwustronnej

Taśma dwustronna jest bardzo uniwersalna, ponieważ nadaje się do montowania lekkich i ciężkich przedmiotów. Jej zastosowanie zależy od rodzaju nośnika, który zawiera. Przy wybieraniu musimy brać pod uwagę rodzaj powierzchni, na której ma być użyta oraz parametry wytrzymałościowe. Istnieje wiele rodzajów taśmy dwustronnej, np. akrylowa żelowa, piankowa, usuwalna, montażowa, uniwersalna, do wykładzin czy do luster. W dalszej części artykułu omówimy te rodzaje, które znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Taśma dwustronnie klejąca

Taśmy dwustronne tesa, które znajdziesz w naszej ofercie są bardzo proste w montażu. Dwustronnie klejące mają wysoką siłę przyczepności i charakteryzują się dużym stopniem przezroczystości. Pozostałe nadają się do ogólnego zastosowania: sprawdzą się przy samodzielnym montowaniu materiałów dekoracyjnych i opakowaniowych czy łączeniu folii, tkanin, papieru oraz tworzyw sztucznych.

Taśma dwustronna piankowa

To taśma wykonana z polietylenu, którą cechuje naturalna elastyczność i wysoka wytrzymałość na temperaturę. Stosuje się ją przy sklejaniu tworzyw sztucznych, szkła, metali czy drewna. Świetnie sprawdzi się w montowaniu luster, profili, listew ozdobnych, haczyków, paneli. Można z niej korzystać nawet przy pracach wykończeniowych na zewnątrz budynków. Szczególnym walorem taśmy dwustronnej piankowej jest jej przyczepność, czyli umiejętność dopasowywania się do różnych powierzchni.

Taśma dwustronna żelowa akrylowa

Służy do sklejania szkła i tworzyw sztucznych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest niewidoczne łączenie. Charakteryzuje się dużą siłą klejenia, dlatego wykorzystuje się ją przy mocnych podłożach.