Klej w sprayu – do czego go można użyć?

Kategoria: Blog

klej w sprayu

Jeśli zależy nam na tym, by klej był wygodny w użyciu oraz trwały, to wszystkie te warunki spełnia klej w sprayu. Jest wygodny w użyciu, dzięki temu można go stosować wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość oraz trwałość mocowania.

Do czego można go użyć?

Klej w sprayu nadaje się do łączenia tworzyw sztucznych, tkaniny, kartony, gumę piankową, materiały izolacyjne, winyl, skórę, a także metal i drewno. Cienka powłoka powstała dzięki rozpyleniu kleju, idealnie nadaje się do budowania stoisk firmowych na targach czy budowy modeli, klejenia plakatów reklamowych na bilbordach. Zastosowanie kleju w sprayu ułatwia także montaż i demontaż lekkich materiałów. Super mocne kleje w sprayu zapewniają silne wiązanie, szczególnie na szorstkich i porowatych powierzchniach. Doskonale nadaje się do klejenia ciężkich materiałów takich jak drewno lub metal. Wszystko to sprawia, że może być on z powodzeniem stosowany zarówno w domach, jak i zakładach wytwórczych, rzemieślniczych czy w przemyśle.

Jak nanieść klej w sprayu na powierzchnie?

Opakowanie należy wstrząsnąć przed użyciem. Odtłuścić oraz osuszyć powierzchnie, na które ma być naniesiony klej. Należy rozpylić klej w odległości 20 cm na oba klejone elementy. Na jedną z nich należy aplikować klej wzdłuż, a na drugą w poprzek. Dzięki temu uzyskamy lepsze wiązanie. Naniesiona ilość kleju nie powinna być za duża, tak by nie powstawały kałuże. Powierzchnie należy dociskać i odczekać kilka minut. Nadmiar kleju usuwamy rozpuszczalnikiem mineralnym lub zmywaczem do klejów w sprayu.

Klej w sprayu – zalety

Niewątpliwą zaletą klejów w aerozolu jest ich szybkość i trwałość wiązania materiałów. Pozostają przy tym niewsiąkliwe i mają duży stopień odporności na działanie wody. Są bezpieczne i proste w użyciu, dlatego nadają się nawet dla nieprofesjonalistów. Regulowany system aplikacji pozwala dostosować szerokość rozpylanego strumienia kleju do potrzeb użytkownika. Dzięki temu klejone powierzchnie są równomiernie i dokładnie pokryte warstwą kleju. Kleje w sprayu są bardzo wydajne, co sprawia, że oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze.